KOČKA

Naše domácí kočky pocházejí z divoce žijících kočkovitých šelem (rys, levhart, tygr). Jsou sice již tisíce let domestikované, ale biologicky stále velmi příbuzné.

Kočkovité šelmy jsou především masožravci. K jejich výživě patří především maso z ulovené býložravé zvěře (ovce, koza, srnka, zajíc apod.). Rys jí ale také ovoce, trávu, luční byliny nebo kořínky. Další důležité živiny (vitamíny, minerální látky, stopové prvky) získávají divoce žijící kočkovité šelmy z natrávených (fermentovaných) rostlin snědením obsahu žaludku ulovené býložravé zvěře. Snědením velké části kořisti včetně vnitřností (játra, ledviny, srdce, plíce, žaludek), krve, mléčných žláz a části kůže i srsti získává kočkovitá šelma všechny potřebné živiny: bílkoviny, tuk, vitamíny, enzymy, minerály, stopové prvky a balastní látky.

Z tohoto výčtu potravinových zdrojů vyplývá, že kočka ke své výživě potřebuje pestrou paletu rozličných masových i rostlinných živin, které jí syrové.

Mezi nejefektivnější syrovou výživu koček patří dodnes bezesporu lov myší.

Stáří, kondice, velikost ani rasa kočky nehrají při výběru složení výživy prakticky žádnou roli, protože složení zajíce, krůty, krysy nebo myši je také stále stejné a jedí je jak junioři, tak dospělí či staří jedinci.

Protože je dnes poměrně obtížné obstarávat a podávat našim doma žijícím kočkám ke konzumaci celá poražená zvířata jako je například: zajíc, krůta, potkan nebo myš, tak člověk musí při sestavování takovéto přírodě podobné výživy improvizovat.
Firma REICO nabízí pro Vaše čtyřnohé kočičí společníky stravu blízkou přírodě, sestavenou podle jejich přirozených potřeb. Proto součástí složení je nejen kvalitní maso (až 67%), ale i vedlejší produkty živočišného původu (pouze v potravinářské kvalitě - žádné jatečné odpady), v určitém menším procentu obiloviny (celozrnné a speciálně upravené) - jako zdroj minerálních a dalších hodnotných látek apod.


Bonusem produktů jsou:

 • přirozené suroviny (žádné masokostní ani rostlinné moučky apod.) ve vysoké kvalitě
 • vše přírodní bez jakékoliv chemie
 • unikátní minerální rovnováha s pomocí speciálně upravených mořských řas
 • řada bylinek a dalších hodnotných surovin
 • šetrné zpracování za nízkých teplot, zachovávající výživnou hodnotu a účinnost látek

Našim doporučením je upřednostnění mokré stravy před suchou a jejich kombinace. Mokrou stravou poskytnete zvířeti mnohem větší kulinářský požitek a především přísun tekutin v přirozené podobě. Suchá strava, byť v sebelepší kvalitě, zůstává stále stravou vysušenou a miska s vodou nikdy nemůže nahradit vodu přirozeně přijatou ve stravě. Proto za nás - dopřejte zvířatům mokrou stravu alespoň jako ochucení stravy suché. Mokrá a suchá krmiva REICO jsou díky podobnému složení a nízkým teplotám zpracování velmi dobře vzájemně kombinovatelná.

Líbí se Vám filosofie a nabídka firmy REICO?

Nabízíme Vám:

 • poradenství ohledně vhodné stravy pro Vaší kočku
 • konzultaci zdravotního stavu a vhodné stravy
 • výpočet krmné dávky
 • bližší informace k jednotlivým produktům
 • zaslání ceníku produktů
 • prodej produktů v naší prodejně nebo zaslání poštou či službou PPL