BLOG

12.12.2019

Úplňkové noci jsou někdy těžké a jindy inspirativní. Ta dnešní přišla se zprávou, že nemáme zapomínat na osobnosti zvířat. Zvířata, stejně jako lidé, jsou osobnosti s určitým smyslem svého bytí na tomto hmotném světě. Jsou to bytosti ukazující nám pravou všeobjímající lásku a život v přítomnosti. A ten další level? Jejich andělská činnost ve smyslu zrcadlení a léčení....

A přesto jejich osobnost často popíráme, nevidíme jejich individualitu, kterou popřeme na úkor jednoduchosti našeho života. Proč? Vždyť to tak děláme velmi často i u sebe, nemáme čas na individuální řešení (a často také máme strach), rozhodnutí, stát v pravdě v běžném životě a vnímat především sebe samé a svá zvířata.

Ale zvířata ví vše, ony nepotlačují sebe sama, jen se pro nás přizpůsobí....

A proč píšu tak složitě?

Protože nastal čas změny a uvědomění. Můžeme začít jen jednoduchými věcmi a to jsou opakovaně zmiňovaná má slova - naplňování přirozených potřeb zvířat - podle jejich druhu a podle jejich individuální osobnosti.

V praxi klidně začněte skrz hmotnou rovinu - např. uvědoměním, že už i vhodnou stravu pro svého psa/kočku upravím podle jeho nároků a vnímavosti. Prostě vnímám, co mu sedí a co ne. Nebudu striktně řešit tabulkové hodnoty a vědecké podklady, především když to mému zvířeti nesedí. Byste nevěřili, jaký hubeňour může přijít do ordinace jen proto, že majitel mu nezvýší krmnou dávku, protože to neodpovídá tabulce na obalu krmiva - zde se jedná o nerovnováhu ve sféře rozumu majitele. Druhý extrém můžete pozorovat v rámci nerovnováhy emoční - kdy krásné mladé zvíře trpí nadváhou, protože je zhlceno opičí láskou majitele a posléze především nadmírou krmné dávky ze strachu, aby jeho miláček neměl hlad. A v tomto smyslu individuálního přístupu např. ke krmení zvířat bych mohla pokračovat celou řadou dalších příkladů.

A protože většinu z vás čeká vánoční lebedění a rozjímání, máme možnost ponořit se i do svého já. Zkuste se třeba jen tak na chvíli zastavit a ponořit se i do společného rozjímaní s duší vašeho čtyřnohého parťáka. Třeba zaslechnete zprávu, kterou Vám přináší. Může to být už jen skrz jeho vzhled, charakter, povahu, chování. Nebo třeba také skrz jeho postižení nebo nemoc, kterou Vám něco z Vašeho života zrcadlí. Poděkujme jim za toto všechno. Jsou to naši andělé.

A pokud tento postoj a přístup aspoň trošku sdílíte, tak zvažte, co můžete skrz naplňování přirozených potřeb zvířat pro Vašeho čtyřnohého parťáka udělat či změnit. Hledejte pro ně především individuální řešení a individuální průvodce jejich životem, ať už v prevenci zdraví či řešení zdravotních problémů.

Nezapomínejme, že jejich duše chce být svobodná stejně jako ta Vaše.

9.12.2019

Studium a informace miluji, ale zároveň mne učí jedné věci. V jednoduchosti je pravda, v jednoduchosti je síla.... Je to základ, ke kterému je potřeba (i přes studia) se navracet.

Proč tedy naším nejlepším životním parťákům často nabízíme komerční stravu, která je tak vzdálená jejich přirozenosti a myslíme si, že jejich organismus bude na této nepřirozené stravě dlouhodobě prosperovat a ještě k tomu bude zdravý? Krmit krávu masem a očekávat od ní produkci mléka a spokojený život nás nenapadne. Proč ale krmíme svá masožravá zvířata (psy a kočky) stravou, která je často založena na rostlinné složce? Stravou, která obsahuje nekvalitní zdroje surovin, chudé na organické minerály a vitamíny? Stravou, která je chemicky zatížena a k tomu způsobem zpracování lehce umrtvenou? Nevěříte? Já také nevěřila. Ale studia, a především praxe naplňování přirozených potřeb zvířat, mne přesvědčila o opaku. A co je pro mne odměnou? Spokojení klienti a jejich čtyřnožci, které v ordinaci nevidím a mám z toho radost... A proto se ptejte, studujte, nenechte se přesvědčit jen krásnými obaly a chlácholícími popisy všudypřítomných krmiv a jejich reklam a bohužel ani často veterinárními výzkumy a statistikami (vždyť on je musí taky někdo zaplatit).

A pro více informací se s Vámi ráda někdy/někde v příštím roce setkám na některé z přednášek, nebo skrz osobní či telefonickou konzultaci.

5.12.2019

Jeden z příběhů, který jen potvrzuje můj přístup. Jsem velmi ráda, že paní Dita toto sdílí veřejně.

Vliv stravy na zdraví zvířat může mít dalekosáhlé důsledky, a jak vidíte z příběhu, projevující se nejen fyzicky, ale i psychicky. Většina majitelů toto nechce vidět ani slyšet. Zvířata totiž neumí mluvit a v dnešní uspěchané době nemáme moc času na to, abychom naslouchali a porozuměli jejich řeči těla, projevům chování apod.

To, že v dnešní době může mít strava na zdraví zvířete tak velký vliv, shledávám ve dvou hlavních faktorech. První faktor je samotný vliv stravy na zdraví (o této rozsáhlé tématice někdy příště) a druhým faktorem (především v negativním smyslu) shledávám to, že strava nabízená zvířatům je velmi často stravou nepřirozenou - skladbou, zpracováním, zdrojem surovin, chemickým zatížením apod. A tyto negativní vlivy se na zdraví prosazují nejvýznamněji. Informace o stravě můžeme dalekosáhle studovat v rámci výživy lidí. V dnešní době se už i dají dohledat informace o působení stravy na zdraví u zvířat, je však třeba zabrousit do zahraniční literatury.

Na svých přednáškách vždy zmiňuji možný vliv chemického zatížení stravy i na psychiku. A srovnávám to s dětmi a jejich změnou chování, kterou můžete pozorovat, když sní větší množství sladkého či chemicky zatíženého jídla. Kdo máte děti, asi jste to již sami poznali. U nás doma to máme odzkoušeno a prokázáno. :-)

Na závěr můžu za sebe říci, že základem zdraví zvířat je prevence, tudíž naplňování jejich přirozených životních potřeb, do které spadá i v co největší míře přirozená strava. Proto doporučuji kvalitní Barf (co to ale konkrétně znamená, to zmíním někdy příště) či v mém případě vynikající stravu Reico - Vital Systeme (proč právě ji, si také nechám na jeden z dalších příspěvků).

příspěvek na facebooku od Dity

1.12.2019

Tak jsem se konečně rozhodla, že by bylo fajn pouštět do světa nějaké informace...

"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal" (Antonie de Saint-Exupéry)

Smyslem a cílem mé práce je vést lidi k zodpovědnosti za život a zdraví svého zvířete. V tomto smyslu lidem ukazuji sílu v prevenci zdraví, kterou shledávám především v naplňování přirozených potřeb zvířete. Prostě nejlepší medicína je naučit lidi, jak jí nikdy nepotřebovat. A je jedno, jestli se to týká našeho zdraví, anebo zdraví našich čtyřnohých přátel, podstata zůstává stále stejná.

Proto se v mé praxi setkáte s návratem k přirozeným principům života zvířat, omezením chemických zásahů jak v léčbě, tak v prevenci nemocí a snahou nabídnout Vám pomocnou ruku v řešení prevence zdraví a problémů Vašich čtyřnohých mazlíčků s pomoci přírodních přípravků a alternativních postupů. Klasická medicína je dar, který nám často dává příležitost i dalšího života, je však zapotřebí aby vše bylo v rovnováze - i její použití.

V rámci mé praxe ode mne nečekejte definitivní řešení a rozhodnutí, vždy máte možnost volby a odpovědnost je na Vaší straně.

V dalších příspěvcích se Vám budu snažit více přiblížit způsob mé práce a především Vám předávat informace z mého celostního pohledu na život zvířat.